rok 2023

20.12.:President AČMK svolává XXVI. sněm Asociace českomoravského kroketu na sobotu 20.ledna 2024 ve 14:00 SEČ v salónkuRestaurace Bohéma v Hořicích v Podkrkonoší, náměstí Jiřího z Poděbrad 159. (pres)

18.12.:Příští rok je ve znamení šampionátů jednotlivců. Případní zájemci o účast na uvedených akcích, nechť se hlásí mailem na nk@kroket.org nejpozději do uvedeného data. Nominační komise následně vybere a potvrdí nominaci.

(pres)

07.12.:Prezidentem World Croquet Federation byl pro následující funkční období zvolen pan José Luis Alvarez-Sala ze Španělska. Právě on stojí za fenomenálním rozvojem kroketu ve Španělsku. Gratulujeme a těšíme se na spolupráci! (pres)

06.11.:Turnajová sezóna byla ukončena turnajem GC Ladies Cup 2023. Kurty v areálu CC Dynamo Telč jsou již zazimovány.
Probíhá příprava na novou sezónu. Z připravovaných akcí vybírám to nejdůležitější:
leden 2024 - Sněm Asociace českomoravského kroketu
4.5.2024 oslava Světového dne kroketu (World Croquet Day)
květen 2024 - 3rd Czech open AC
červen 2024 - slavnostní otevření 3. a 4. kurtu v areálu CC Dynamo Telč
červen 2024 - European Club League GC
srpen 2024 - 2nd Czech open GC

Vše výše uvedené bude upřesněno!
(pres)

26.09.:Vojtěch Dušek, Josef Rákosník a Otakar Stankuš se účastní turnaje 3rd GC Camino de Santiago Trophy-Final . Výsledky sledujte pod uvedeným odkazem. (pres)

11.09.:Odložený turnaj GC Ladies Cup 2023 má stanoven nový termín - 14.10.2023. Přihlašujte se přes web, nebo mailem manažerovi turnaje. (ŠH)

03.09.:Pěkného úspěchu dosáhli naši hráči na turnaji Austrian Open - Wine Cup 2023. Otakar Stankuš obsadil 3.místo, když v rozhodujícím utkání porazil loňského vítěze Czech Open AC - Chrise Martina. David Hajn vyhrál Plate část turnaje, kde porazil všechny soupeře.
V Lotyšsku se o tomto víkendu konal Baltic Open 2023. Vítězem se stal Anton Kamne ze Švédska, který ve finále porazil, nám dobře známého, finského hráče Henri Hagelberga. (pres)

27.08.:Turnaje 1st Czech Open GC se zúčastnilo 16 hráčů ze sedmi zemí (Česko, Rakousko, Anglie, Španělsko, Wales, Finsko a Mexiko). Vítězem turnaje se stal Steve Leonard z Anglie, který ve finále porazil Henri Hagelberga z Finska. Vítězem Plate části turnaje se stal Josef Rákosník. Výsledky samozřejmě i na CroquetScores (pres)

16.08.:Dnes začíná v Lotyšsku Mistrovství Evropy v golf kroketu U21 výsledky sledujte na CroquetScores (pres)

02.08.:V anglickém Cheltenhamu začal turnaj 2023 European Team Championship. V jeho průběhu se utkají hráči z osmi evropských zemích v asociačním i golf kroketu. Výsledky naší reprezentační trojice (D.Hajn, J.Plachý, O.Stankuš) můžete sledovat na CroquetScores.com pod těmito odkazy: celkově, AC, GC (pres)

23.07.:Úřadující mistryně České republiky v golf kroketu v kategorii U17 Nicole Kloiberová obhájila na víkendovém Mistrovství republiky GC U17 svoji pozici a nadále kraluje českému mládežnickému golf kroketu. (ŠH)

15.07.:Začalo Mistrovství světa v Asociačním kroketu (2023 Association Croquet World Championship). Výsledky sledujte na CroquetScores (pres)

13.07.:Turnaj GC Ladies Cup 2023 se o tomto víkendu neuskuteční. Hledáme náhradní termín. (pres)

09.07.:Po šesti letech se na český golf kroketový trůn vrátil Otakar Stankuš, když ve finále Mistrovství republiky porazil Miroslava Havlíka. Plate část turnaje vyhrále Nicole Kloiberová. Její vítězství a semifinálová účast Josefa Rákosníka v hlavní části turnaje, potvrdili nástup mladých hráčů mezi místní kroketovou špičku. (pres)

26.06.:Blíží se Mistrovství republiky v golf kroketu. Na tento turnaj se přihlásit nelze. Ale hned o týden později je turnaj žen GC Ladies Cup 2023 a na ten už se přihlásit lze. (pres)

19.06.:Naše kroketová mládež byla v České televizi v pořadu Lvíčata. (pres)

28.05.:Vítězem 2nd Czech Open AC se stal Stephen Mulliner, když ve finále porazil Davida Hajna. Plate část turnaje vyhrál Heinz Hackel. (pres)

25.05.:Dnes začal turnaj ERC European Golf Croquet Championship za účasti našeho reprezentanta Jana Krále. Výsledky můžete průběžně sledovat na CroquetScores (pres)

23.05.:2. ročník turnaje Czech Open AC proběhne již tento víkend za účasti hráčů z Anglie, Německa, Rakouska a Walesu. (pres)

26.04.:Přicházíme s nabídkou kvalitního kroketu! Již 6. května 2023 odstartuje letošní sezónu 2. ročník golf kroketového turnaje Desta. Maximální počet účastníků je 20 hráčů, takže neváhejte a včas se přihlaste. Kroketu zdar! (pres)

26.04.:Každoročně je první květnová sobota slavena jako Světový den kroketu (World Croquet Day). Jedním z důvodů volby tohoto termínu je začátek kroketové sezóny na severní polokouli. Kroketovou sezónu v České republice můžete zahájit a Světový den kroketu oslavit golf kroketovým turnajem v Telči (viz pozvánka výše). Těšíme se na vás! (pres)

05.04.:Mistrovství Evropy družstev 2023 se zúčastní hráči z 11 zemí (Rakousko, Česká republika, Anglie, Irsko, Německo, Lotyšsko, Skotsko, Španělsko, Švédsko, Švýcarsko, Wales). Na turnaj, který je letos naší prioritní reprezentační akcí, jsou nominováni: David Hajn, Jiří Plachý a Otakar Stankuš. (pres)

14.03.:Do 26. února zaslalo své přihlášky na Mistrovství Evropy hráčů do 21 letí v roce 2023 pět zemí s celkem 19 hráči:
Česká republika - 8 hráčů
Lotyšsko - 6 hráčů
Anglie - 3 hráči
Španělsko - 2 hráči
Německo - 1 hráč
Všechny ostatní země odpověděly, že nemají žádné hráče U21, kteří by byli připraveni hrát. Za těchto okolností se ERC rozhodla snížit kapacitu akce z 28 na 24. Lhůta pro 5 dodatečných přihlášek je do 26. března.
V případě, že se do nového termínu bude chtít přihlásit více než 5 hráčů, budou přihlášky uděleny na základě rozhodnutí ERC podle obecné zásady upřednostnit hráče z těch zemí, které mají v prvním kole přihlášeno méně hráčů. Zbývající hráči by zůstali na seznamu náhradníků.
Za Českou republiku jsou nominováni: Nicole Kloiberová, Vojtěch Dušek, Viktor Kloiber, Ondřej Simaichl, Jan Dolejš, Jan Hruška, Jakub Plachý a Josef Rákosník (pres)

(pres)

12.02.:Mistrem světa v golf kroketu věkové kategorie U21 se stal Aston Wade, když ve finále porazil Fawzy Helmy (pres)

Místo konání: Hurlingham Croquet Club, South West, London, Anglie
Formát: 64 hráčů z celého světa. Česká republika má garantováno 1 účastnické místo
Nominace nepotvrzena. Turnaj bude bez naší účasti.
2023 European Team Championship
Termín konání: 2.8.- 5.8.2023
Místo konání: Cheltenham, Anglie
Formát: max. 16 týmů z Evropy, tým o minimálním počtu 3 hráčů (1xAC a 2xGC na utkání)
Potvrzení účasti do 28.2.2023 Uzávěrka nominace do 31.5.2023
2023 Mistrovství světa žen v golf kroketu
Termín konání: 7.8.- 14.8..2023
Místo konání: Sussex County Croquet Club, Anglie
Formát: 56 hráček z celého světa. Česká republika má garantováno 1 účastnické místo
Potvrzení účasti do 7.1.2023 Uzávěrka nominace do 28.2.2023
2023 European GC Under 21 Championship
Termín konání: 17.8.-20.8.2023
Místo konání: Ikskile Croquet Club, Lotyšsko
Formát: 28 hráčů z Evropy, Česká republika má garantováno max. 5 účastnických míst