AČMK - turnaje

MISTROVSTVÍ REPUBLIKY AC  - 4. ročník -  5.- 7. 7. 2013  (PRAHA)


kategorie ExtraClass, singl, hra podle rozšířených pravidel

funkcionáři
manažer: Tomáš Vrtný
ředitel: Jan Čihák
turn. rozhodčí: Otakar Stankuš
handicaper: Jan Dehner
delegát: David Hajn
hodnocení: 9.25

propozice
místo: Praha
kurty: 6 kurtů, délka 5 yd
branky: rozchod 93 mm, kovové, kuželové kotvení
koule: Sunshiny
přihlášky do: 21. května 2013
max. počet hráčů: 12
startovné: 700 Kč
poznámka:
Způsobilost k účasti a přihlášky:
•	všichni zájemci o účast na MČR, kteří splňují podmínky stanovené SR č. 103, se přihlásí nejpozději
 	do 30.4.2013
•	automaticky se kvalifikují všichni přihlášení hráči první desítky platného gradeového žebříčku podle 
	stavu po konání Svatováclavského turnaje (29.9. 2012)
•	všichni přihlášení automaticky kvalifikovaní hráči dle postaveni v gradeovém žebříčku zaplatí startovné
 	nejpozději do 30.4.2013
•	vicepresident udělí 1 divokou kartu, a to nejpozději do 25.5.2013
•	reprezentační úsek udělí 1 divokou kartu (a seřazený seznam náhradníků z těch, kteří vyjádřili zájem o
	účast přihlášením se), a to nejpozději do 25.5.2013
•	v případě, že osoba, která se kvalifikovala na MČR, svou účast odřekne nebo se z jakéhokoli důvodu
	nezúčastní, bude místo ní udělena další divoká karta reprezentačním úsekem z řad stanovených
	náhradníků
•	osoby, jež se zúčastní MR za základě udělené divoké karty zaplatí startovné nejpozději do 31.5.2013 nebo
	jednoho týdne od dne jejího udělení podle toho, co nastane později, nejpozději však do kontroly prezence
	prvního hracího dne turnaje

Herní systém:
•	dvě skupiny po 6 osobách
•	účastníci budou zařazeni do 3 košů podle pořadí v aktuálním gradeovém žebříčku v době losu (v případě
	stejného gradeu se jako další kritérium bere hodnota indexu ke zmíněnému datu); případný bye bude zařazen
	do 3. koše
•	25. - 26.5.2013 bude v Telči proveden los, a to tak, aby v každé skupině byli právě dva hráči z každého koše
•	skupina A (O. Stankuš, D. Hajn, J. Dehner, M. Borák, Jiří Čihák, T. Vrtný)
•	skupina B (I. Marták, Jan Čihák, M. Havlík, M. Kotyk, J. Král, A. Králová)
•	ve skupině se utká každý s každým, ze skupiny postupují první dva do semifinále A1 vs B2, B1 vs A2
•	zápasy ve skupině a semifinále budou hrány na 1 vítěznou hru, ve finále na 2 vítězné hry
•	26bodové hry (varianta volitelné zdvižení nebo kontakt), mimo finále s časovým limitem 3 hodiny; ve smyslu
	53(b)(2) nahrazuje 53(b)(3) Pravidlo 35(b)

Předpokládaný hrubý časový plán:
 Pá 5.7.
•	asi 9 her z každé skupiny
•	8,30 - prezence, 8,40 - zahájeni, 9,00 - začátek hracího dne, hra se očekává do slunce západu
 So 6.7.
•	asi 6 her z každé skupiny, semifinále
•	8,45 - prezence, 9,00 - začátek hracího dne, hra se očekává do slunce západu
 Ne 7.7.
•	finále
•	8,45 - prezence, 9,00 - začátek hracího dne, cca 13 - 16 hod konec turnaje

Další relevantní informace:
•	očekává se, že hráči budou hrát v oblečení bílé barvy

Odvolací výbor:
•	pět členů, jež jmenuje vicepresident nejpozději do 5.7.2013; pro podání námitky je nutno složit
	kauci 200,-Kč, která bude v případě oprávněnosti námitky vrácena


poznámka delegáta: Management Mistrovství České republiky v asociačním kroketu odvedl výbornou práci a zasloužil se velkou mírou o hladký a bezkonfliktní průběh celého turnaje. Velký dík patří zejména Janu Čihákovi a Tomáši Vrtnému. Oceňuji dlouhodobou a kvalitní práci AČMK a KK Praha na přípravě a realizaci MČR 2013. Zároveň velmi kladně hodnotím vstřícnou práci všech rozhodčích - Oty Stankuše, Tomáše Vrtného a Jana Krále. Celkově se jednalo o jeden z nejlepších turnajů v historii AČMK.


výsledky

Na 6 relativně pomalých kurtech (6.2 plummerů) se odehrály základní skupiny, které vygenerovaly 4 semifinalisty. S výjimkou na dvě vítězné hry odehraného finále byly aplikovány časové limity v délce 3 hodin...


skupina A

Otakar Stankuš vs. Jan Dehner +18
David Hajn vs. Tomáš Vrtný +11
Michal Borák vs. Jiří Čihák +17
David Hajn vs. Jan Dehner +23
Otakar Stankuš vs. Jiří Čihák +24
Tomáš Vrtný vs. Michal Borák +10(t)
Otakar Stankuš vs. Michal Borák +26
David Hajn vs. Jiří Čihák +25(p)
Jan Dehner vs. Tomáš Vrtný +11(t)
Otakar Stankuš vs. Tomáš Vrtný +24
Jan Dehner vs. Jiří Čihák +23
David Hajn vs. Michal Borák +16
Jan Dehner vs. Michal Borák +14
David Hajn vs. Otakar Stankuš +13
Tomáš Vrtný vs. Jiří Čihák +6(t)

po delší herní pauze se vracející Michal Borák byl jediným, kdo nepotvrdil papírové předpoklady v jinak zcela predikovatelné skupině A, kterou s přehledem vyhrál David Hajn, následovaný do semifinále coby druhým postupujícím Otakarem Stankušem...

skupina B

Miroslav Havlík vs. Anna Králová +24
Jan Čihák vs. Michal Kotyk +19
Ivo Marták vs. Jan Král +13
Ivo Marták vs. Michal Kotyk +14
Jan Čihák vs. Anna Králová +23
Miroslav Havlík vs. Jan Král +24
Miroslav Havlík vs. Jan Čihák +13
Ivo Marták vs. Anna Králová +20
Michal Kotyk vs. Jan Král +4(t)
Jan Čihák vs. Jan Král +17
Ivo Marták vs. Miroslav Havlík +5
Michal Kotyk vs. Anna Králová +13(t)
Jan Čihák vs. Ivo Marták +9
Miroslav Havlík vs. Michal Kotyk +13
Jan Král vs. Anna Králová +7(t)

v o něco obtížnější skupině B šokoval Jan Čihák i přítomného bookmakera vítězstvím nad favorizovaným Ivo Martákem, které nakonec přispělo k nutnosti rozhodnout skupinu tie-breakem...

tiebreak

Jan Čihák 2, 1
Miroslav Havlík 2, 2
Ivo Marták 2, 8

značnou nervozitou poznamenaný tie-break určil jako postupující ze skupiny Ivo Martáka a Miroslava Havlíka...

semifinále

David Hajn vs. Miroslav Havlík +11
Ivo Marták vs. Otakar Stankuš +6

relativně pohledné semifinálové zápasy přinesly očekávanou agresivní breakovou hru s minimem defenzivy...

finále

David Hajn vs. Ivo Marták -5, +5, +11

zlomová druhá hra byla prakticky rozhodnuta ve chvíli, kdy se I. Martákovi nepodařilo projet z úhlu branku 4-zpět a D. Hajn si tak v extrémně horkém nedělním odpoledni připsal již třetí republikový titul v asociačním kroketu...

konečné pořadí soutěže
 
1.David HAJN8/9
2.Ivo MARTÁK6/9
3.-4.Miroslav HAVLÍK4/6
3.-4.Otakar STANKUŠ4/6
5.-12.Michal BORÁK1/5
5.-12.Jan ČIHÁK4/5
5.-12.Jiří ČIHÁK0/5
5.-12.Jan DEHNER3/5
5.-12.Michal KOTYK2/5
5.-12.Jan KRÁL1/5
5.-12.Anna KRÁLOVÁ0/5
5.-12.Tomáš VRTNÝ2/5
 

© 2004 Asociace českomoravského kroketu email